کدام چای بیشترین آنتی اکسیدان را دارد(چای سیاه یا چای سبز)؟

کدام چای بیشترین آنتی اکسیدان را دارد(چای سیاه یا چای سبز)؟

چای نه‌تنها یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها و محبوب‌ترین‌های آن‌ها است، بلکه یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌ها نیز محسوب می‌شود. به خاطر محتوای کمتر کافئین آن نسبت به قهوه، نوشیدنی سالم‌تری است؛ اما وجود آنتی‌اکسیدان بالا در چای باعث شهرت آن در مورد سلامت شده است. برای آنکه بدانیم این آنتی‌اکسیدان‌ها چه هستند، ابتدا باید با رادیکال‌های آزاد آن آشنا شویم.

رادیکال آزاد چیست؟

رادیکال‌های آزاد همان چیزی هستند که با تجزیه پیوندهای شیمیایی ضعیف ایجاد می‌شوند. به‌عنوان مولکول، رادیکال‌های آزاد ناپایدار هستند و با افزودن الکترون به ثبات می‌رسند. برای ایجاد ناپایداری باید یک مولکول پایدار به آن متصل شود. در نتیجه، یک اثر آبشاری به وجود می‌آید که اثرات مخربی بر روی سلول دارد. رادیکال‌های آزاد در طول متابولیسم تولید می‌شوند اما عملکرد آن‌ها این است که به‌عنوان بخشی از سیستم ایمنی بدن عمل کنند. شهرت نامطلوب آن‌ها از این واقعیت ناشی می‌شود که آلاینده‌های محیطی، تشعشعات و مواردی از این قبیل نیز تولید رادیکال‌های آزاد را افزایش می‌دهند.

درحالی‌که بدن می‌تواند به سطوح طبیعی رادیکال‌های آزاد پاسخ دهد، اما در سطوح بیش‌ازحد آن به حمایت آنتی‌اکسیدان‌ها نیاز دارد.

آنتی اکسیدان چیست و چه مزایایی دارد؟

بررسی آنتی اکسیدان موجود در چای سیاه و سبز

آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که از اکسیداسیون جلوگیری می‌کنند. زندگی شهری طیف وسیعی از رادیکال‌های آزاد ایجاد کرده است که بدن قادر به مبارزه با آن‌ها نیست. بنابراین غذاهای غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها برای جبران این کمبود ضروری هستند. میوه‌ها و سبزی‌ها منبع مشترک آنتی‌اکسیدان‌ها هستند؛. اما به نظر می‌رسد که چای آنتی‌اکسیدان بیشتری نسبت به میوه‌ها و سبزیجات دارد. مزایای آنتی‌اکسیدانی چای شامل تشکیل لخته خون، کمک به جلوگیری از سرطان، کاهش وزن و موارد دیگری است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای

گفتیم که همه انواع چای از همان گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود. تفاوت در روش‌های فرآوری است که باعث می‌شود ما انواع مختلفی از چای داشته باشیم. از فراوان‌ترین نوع آن یعنی چای سیاه گرفته تا چای اولانگ، چای سبز و چای سفید فرآوری شده. آنتی‌اکسیدان‌ موجود در چای به عنوان فلاوانوئید شناخته می‌شوند. فراوری چای سیاه بیشتر از بقیه است.

کاتچین و تئافلاوین چای سبز و چای سیاه

کاتچین ها از دسته فلاوانوئیدهایی هستند که در چای یافت می‌شوند. شش کاتچین اصلی موجود در چای سبز عبارت‌اند از: کاتچین، گالوکاتچین، اپی کاتچین، اپی گالکاتچین، اپی کاتچالات و مهم‌ترین آن، اپی گالوکاتچین گالات (EGCg یا EGCG) است.

در چای سیاه و اولانگ، حین تخمیر هنگام تهیه این چای‌ها، کاتچین ها به تئافلاوین ها تبدیل می‌شوند؛ تئافلاوین (TF1)، تئافلاوین -3-گالات (TF2A)، تئافلاوین -3′- گالات (TF2B) و تئافلاوین -3، 3′ -دیجیتال (TF3). همانند کاتچین، این‌ها دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند.

کدام چای بیشتر آنتی‌اکسیدان دارد؟

کدام چای بیشترین آنتی اکسیدان را دارد

اگرچه چای سبز و سیاه دارای مقادیر بالایی از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، اما طبق گزارش متد ORAC (ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن)، چایِ دارای بیشترین آنتی‌اکسیدان، flor de Jamaica است که نام اسپانیایی چای ترش است و بهترین چای آنتی‌اکسیدان محسوب می‌شود. بعد از دم کردن این چای 400٪ بیشتر از چای سیاه و چای سبز آنتی‌اکسیدان دارد.

آنتی‌اکسیدان‌ موجود در چای سیاه

در مقایسه با سایر چای‌ها، چای سیاه کاملاً اکسید می‌شود، اما محتوای کل آنتی‌اکسیدان آن پس از فرآیند اکسیداسیون مشابه همان چیزی است که قبل از فراوری بوده است.

آنتی‌اکسیدان‌موجود در چای سبز

چای سبز حاوی 30٪ پلی فنول از جمله کاتچین است که یک آنتی‌اکسیدان طبیعی است که از آسیب سلولی جلوگیری می‌کند و دارای فواید سلامتی است. این آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز به کاهش وزن کمک می‌کنند.همچنین از ابتلا به سرطان و بیماری های مغزی و آلزایمر و بیماری های کبدی جلوگیری می‌کند. 

کدام یک را باید بنوشید؟ چای سیاه یا چای سبز؟

چای سبز و سیاه فواید مشابهی دارند. هر دوی آنها  اثرات مفیدی بر عملکرد عروق خونی دارا هستند. اکثر تحقیقات نشان می دهد که چای سبز دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی تری نسبت به چای سیاه است. اگرچه هر دو حاوی کافئین هستند، اما چای سیاه معمولاً کافئین بیشتری دارد. علاوه بر این، چای سبز حاوی L-theanine بیشتری است، که یک اسید آمینه آرام بخش است و می تواند اثرات کافئین را متعادل کند.

چای سبز مقادیر بیشتری از آنتی اکسیدان نسبت به چای سیاه را دارد.  اما اگر می خواهید کافئین قوی‌تری دریافت کنید، چای سیاه بهترین است.

سخن آخر:

چای سبز و سیاه فواید مشابهی برای سلامتی دارند، از جمله برای قلب و مغز. در حالی که چای سبز ممکن است حاوی آنتی اکسیدان های قوی تری باشد. هر دو حاوی کافئین محرک و ال تیانین هستند که اثر آرام بخشی دارد. به طور خلاصه، هر دو افزودنی عالی برای داشتن یک روز عالی هستند. 

دقت کنید:

این مقاله فقط برای اهداف آموزنده است و نباید به عنوان توصیه پزشکی تلقی شود. کسانی که هر گونه سوال مرتبط با سلامتی دارند باید با یک متخصص پزشکی تماس بگیرند.

© کلیه حقوق برای ارس باران کوهپایه سبز محفوظ می باشد